piątek, 11 grudnia 2009

najgorsze dni w historii Rock"N"Rolla

Altamont, 1969

Jeżeli Woodstock był najradośniejszym wydarzeniem w muzyce lat 60-tych to odbywający się zaledwie 4 miesiące później podobny koncert , z prawie taką samą listą wykonawców był całkowitym przeciwieństwem. Zespół The Rolling Stone wynajął Hells Angels (co za pomysł ?) do ochrony i gdy fani byli już coraz bardziej pijani i agresywni, próbowano ich pałkami i byle jaką, kto miał bronią odsunąć od sceny, wtedy wybuchły zamieszki, jeden z Angells Alan Passaro, pchnął nożem Meredith Hunter, która wkrótce po tym zmarła w szpitalu.

Najgłośniejszy duet Milli Vanilli's Rob Pilatus i Fabrice Morvan. Nominowani do nagrody Grammy, na szczytach list przebojów i potrafili tylko poruszać ustami, a i to za nie najlepiej bo ktoś ich wyczaił i skończyła się kariera, i wybuchnął ogromny skandal, i po ptokach ;).

Hendrix i jego śmierć,na dywanie hotelowym, zadławiony własnymi rzygowinami po przedawkowaniu narkotyków. A był Bogiem...
Na zdjęciu: Hendrix na 26 października 1968 w Bakersfield w Kalifornii.
Photo: Michael Ochs Archives / Getty Images

Małżeństwo z własną kuzynką, co strzeliło mu do głowy, złamał wszystkie możliwe zakazy, w jednej chwili popełnił bigamię, bo był jeszcze żonaty ze swoją pierwszą żoną , kazirodztwo i sex z nieletnią, bo kuzyneczka miała 13 lat. To skutecznie i na własne życzenie zakończyło jego karierę i wykluczyło z życia na ponad 10 lat.
Na tym zdjęciu: Jerry Lee Lewis, Myra Lewis Williams
Foto: Hulton Archiwum / Getty Images 28 maja 1958


Dziesięć lat po Altamont, 11 osoby zostały zgniecione na śmierć, w tym dwie 15-letnie dziewczęta,na koncercie The Who w Koloseum Riverfront Cincinnati's.
Po tym tragicznym wydarzeniu , o którym zespół nie wiedział (dowiedział się dopiero po koncercie) koncerty zaczęły odbywać się na stadionach, kończąc erę bliskiego kontaktu z widzem i czyniąc z niego anonimową masę.
Na tym zdjęciu: Pete Townshend, Keith Moon, Roger Daltrey, John Entwistle
Foto: Jack Robinson / Getty Images

Sid Vicious zamordował w 1978 roku swoją dziewczynę.
Jeden z założycieli Sex Pistols i współautor nowego, awangardowego kierunku muzycznego punk rocka, eskalującego w muzyce gniew, wściekłość i totalny nihilizm, w rok po rozpadzie zespołu, zabija własną dziewczynę nożem w legendarnym nowojorskim Chelsea Hotel.
Na zdjęciu: Sid Vicious spaceru przed Nancy Spungen w Londynie, 1978.
Foto: Hulton Archiwum / Getty Images
01 stycznia 1977

Gdy Beatlesi podbijali świat sierżantem Pepper'sem a Mike Nichols 'Absolwentem', Elvis kręcił na Hawajach głupawe, podobne do siebie filmiki , które stały się początkiem końca jego kariery.
Na tym zdjęciu: Elvis, Elvis Presley
Foto: Magma Agencja / WireImage 01 stycznia 1968

Skandal "Payola", 1959r
Payola czyli "łapówka"- wyszło na jaw ,że to tylko dzięki niej stacje radiowe grają daną muzykę (skąd my to znamy ;) ) gdy zajęła się tą aferą FBI i kongres D.J. Alan Freed ten, który wymyślił określenie "Rock'N'Roll", nigdy się już nie podniósł i w 1965 roku zmarł zbankrutowany.
Na tym zdjęciu: Bennet Korn, Alan Freed, Inga Freed (żona, którą pozbawiono prowadzenia własnego programu w związku z aferą )
Foto: Józef Scherschel. / Time & Life Pictures / Getty Images
01 listopada 1959

Tupac Shakur zostaje zamordowany, 1996r
Po walce Mika Tysona w 1996 roku, 25 letni raper, utalentowany aktor i założyciel wytwórni płytowej Suge Knight, został zastrzelony. Do dzisiaj zbrodnia ta nie została wyjaśniona, choć tajemnicą poliszynela jest,że wschodnie i zachodnie wybrzeże się nie kocha, a zamach zorganizował rywal Tupaca z East Coast Biggie Smalls, który zresztą zginął w podobnych okolicznościach rok później, mając zaledwie 24 lata.
Na tym zdjęciu: Tupac Shakur,
Foto: Ron Galella / WireImage
13 listopada 1994'

Nightclub Fire Station, 2003'
Jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w muzyce w Stanach Zjednoczonych. Podczas koncertu grupy Great White, z powodu użytych fajerwerków zginęło w pożarze ponad 100 osób, a setki zostały ranne. Do dzisiaj kwota odszkodowania dla rodzin i ofiar wynosi 176 milionów dolarów.
Na tym zdjęciu: Great White
Foto: Annamaria DiSanto / WireImage
21 lutego 2003

Efekt Cher!
Niewyobrażalny sukces singla "Believe", gdzie Cher użyła urządzenia zwanego Auto-Tune, które zmienia głos, rozpoczęło jałową erę powstawania zespołów typu Rascal Flatts czy Black Eyed Peas, które produkowały piosenki o smaku przetworzonej żywności . Na szczęście przybył z odsieczą Jay-Z w 2009 z singlem "DOA (Death Auto-Tune)
Na zdjęciu: Cher przyjeżdża do 70. Annual Academy Awards w 1998 roku.
Foto: HECTOR MATA / AFP / Getty Images
23 marca 1998


Woodstock III
Co przyniosła druga już powtórka z Woodstock ? Wodę po 4 dolary, zamieszki ,pożary i rap-metalową grupę Limp Bizkit .
Na zdjęciu: Limp Bizkit's Fred Durst na Woodstock '99 w Rzymie, Nowym Jorku.
Foto: Frank Micelotta / Getty Images
25 lipca 1999

Chris Brown pobił swoją dziewczynę Rihannę.
Domowe kłótnia a nawet bijatyki nie są niczym nowym, nawet wśród gwiazd, ale to wydarzenie obaliło kolejne tabu. Zdjęcia pobitej dziewczyny były hitem internetu, tak jak kolejne przeprosiny nagrywane dla You Tuba . Wielki medialny cyrk z fanami rozstawionymi po dwóch stronach obozu. Oczywiście najwięcej na tym skorzystały media a w szczególności Twitter.
A my straciliśmy kolejną ułudę, że idole to coś więcej niż tylko muzycy...
Na tym zdjęciu: Chris Brown, Rihanna
Foto: KMazur / WireImage

Wydarzenia zostały wytypowane przez magazyn LIFE, ale trudno się z nimi nie zgodzić ;), można jedynie zaproponować kilka dodatkowych, w końcu lista nie jest jeszcze zamknięta ...może ktoś ma swoje propozycje ?

Brak komentarzy: